Po dviejų įvarčių į "Bangos" vartus žiniasklaidos dėmesio sulaukė E. Mastianica. "Žalgirio" saugas buvo išrinktas X-ojo A lygos turo žaidėju.


X-ojo A lygos turo rungtynėse "Žalgiris" - "Banga" dviem tiksliais smūgiais į klausimą, kuri komanda stipresnė, atsakė sostinės komandos saugas Edgaras Mastianica. Portalas alfa.lt "Žalgirio" saugą išrinko naudingiausiu turo žaidėju, o penalty.lt su futbolininku paruošė interviu. 


Ištraukos iš alfa.lt straipsnio "A lygos X turas: legendinis sugrįžimas į „Žalgirį“:

Lietuvos futbolo A lygos I rato kovoms sėkmingai artėjant prie pabaigos, X ture pirmą kartą šį sezoną visos komandos – šeimininkės žaidė savų žiūrovų akivaizdoje. Tiesa, ne visiems šeimininkams namų sienos atnešė sėkmę. Kaune vietos „Atletas“ neatsilaikė prieš svečius iš Pakruojo (pralaimėta rezultatu 1:2), Tauragėje „Tauras“ taip ir nepralaužė „Mažeikių“ gynybinių įtvirtinimų (0:0), o Marijampolėje „Sūduva“ eilinį kartą pasidalino po tašką su „Ekranu“ (1:1).

Šeimininkų garbę apgynė „Šiaulių“ futbolininkai, įveikę svečius iš Klaipėdos (2:1), bei Vilniaus „Žalgiris“, savo sugrįžimą į legendomis (ir ne tik) apaugusį „Žalgirio“ stadioną pažymėjęs solidžia pergale prieš Gargždų „Bangą“ (2:0).

Legendinis „žaliai baltas“ stadionas

Vilniaus miesto futbolo draugija „Žalgiris“ pagaliau sugrįžo į „namus“. Šį sezoną į A lygą sugrįžę žalgiriečiai pasiblaškė po įvarius Vilniaus stadionus – išmėgino ir „Sportimos“ maniežą (2 pergalės), ir „Vėtros“ stadioną (2 pergalės), o nerealioje perspektyvoje netgi galėjo „išmėginti“ ir Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadioną. Bet nei vienas iš aukščiau išvardintų futbolo stadionų „Žalgirio“ komandos nesužavėjo. Tad, beveik prieš pat X turo rungtynes su „Banga“ pasiektas susitarimas su „Žalgirio“ stadiono valdytojais išsprendė dar vieną galvosūkį. „Žaliai balti“ šį ir kitą sezoną turėtų savo gerbėjus kviesti į seniausią sostinėje „Žalgirio“ stadioną. Metus išbuvęs be profesionalaus futbolo, išblukęs ir apsinešęs laiko dulkėmis – šis stadionas tik popieriuje atitinka A lygio licencijos reikalavimus. Kita vertus – jau seniai aišku, kad žiūrovams ir futbolininkams stadionas turi kur svarbesnę – simbolinę reikšmę, kuriai prabangūs licencijavimo infrastruktūros kriterijai neturi jokio poveikio.

Tiesa, žalgiriečių į gimtą stadioną sugrįžo be jokių treniruočių, tad pažintį su juo turėjo atnaujinti jau rungtynių metu. „Grįžome į namus, viskas gerai ir malonu, bet dar nespėjome priprasti. Prieš rungtynes „Žalgirio“ stadione neturėjome nei vienos treniruotės, faktiškai buvo vienodos sąlygos mums ir varžovams. Bet aikštė buvo labai gera, mes džiaugiamės, kad sugrįžome. Aišku, negerai, kad nesitreniravome, bet, ką padarysi“, – ramiai dėstė „Žalgirio“ strategas Igoris Pankratjevas.

Tiesa, treniruočių gausa stadione žalgiriečiai pasigirti vis tiek negalės . „Saugosime varžyboms, o treniruosimės vieną kartą prieš varžybas“, – patikslino „Žalgirio“ strategas.

Teigiamomis emocijomis dalijosi ir „Žalgirio“ futbolininkai, ir sirgaliai, užėmę įprastinę Pietų IV tribūną. Net ir A. Narbekovas, šiame stadione praleidęs geriausius savo metus, išliko pozityvus.

„Emocijos teigiamos. Visuomet malonu grįžti į šį stadioną. Praleidau čia daug gražių akimirkų. Jos buvo pratęstos ir per pirmąjį šių rungtynių kėlinį“, – sakė buvęs „Žalgirio“ lyderis.

Turo žaidėjas: E. Mastianica

Šiame ture treneriai pademonstravo puikią „uoslę“, įleisdami į aikštę futbolininkus, kurie sugebėjo pakeisti rungtynių eigą bei įtakojo jų baigtį.
Antrame kėlinyje aikštėje pasirodęs „Žalgirio“ saugas E. Mastianica tapo žaidėju, sugebėjusiu „pramušti“ varžovų gynybos užtvarų „betoną“. 69 mačo minutę geriausias 2009 metų „Žalgirio“ futbolininkas sulaukė tikslaus perdavimo varžovų baudos aikštelėje ir tiksliu smūgiu nuginklavo dar tinkamai apšilti nespėjusį antrą „Bangos“ vartininką Igorį Spiridonovą, o baigiantis rungtynėms, laimėjo individualią dvikovą prieš „Bangos“ gynėją Karolį Urbutį ir šaltakraujiškai permetė kamuolį per išbėgusį vartininką.

Po mačo I. Pankratjevas lakoniškai patvirtino, kad pasitikėjimo jaunuoju futbolininku netrūksta: „Mastianica manęs nenustebino. Vaikinas greitas, gavo savalaikį perdavimą, gerai sužaidė ir pelnė įvartį. Jei juo netikėčiau, tai neleisčiau į aikštę“.
Pats futbolininkas taip pat neslėpė džiaugsmo. „Džiugu, kad pavyko taip sužaisti, pelnyti du įvarčius. Šiame stadione prieš kelis metus pradėjau savo karjerą, tad buvo labai gera į jį vėl sugrįžti“, – teigė E. Mastianica.

Be abejonės, dar geriau būna, kai sugrįžimą „į namus“ įprasmina ir pergalingas „dublis“.


E. Mastianicos mintys portalui penalty.lt duotame interviu:

Iki praėjusio turo A lygoje iš viso buvai pelnęs tik vieną įvartį, o vakar įmušei iš karto du. Turbūt mačas su „Banga“ įstrigs ilgam?
Žinoma, šias rungtynes tikrai įsiminsiu. Man sekėsi žaisti, nes gerai talkino komandos draugai. Pirmąjį įvartį įmušiau po ekipos draugo tikslaus perdavimo.

Ar treneris, „Žalgirio“ žaidėjai pagyrė po rungtynių?
Pagyrė, bet treneris nebuvo patenkintas mūsų komandos žaidimu.

Gal sulaukei sveikinimų iš pažįstamų, draugų, kurie nesusiję su „Žalgiriu“?
Sulaukiau. Ir ne vieno. Buvo daug sveikinimų.

Galėtum teigti, kad savo karjeroje sužaidei sėkmingiausias rungtynes?
Be abejo. A lygoje šis mačas man buvo geriausias.

Pernai „Žalgiris“ vos alsavo. Ar tada galėjai pagalvoti, kad jau 2010 metais komanda žengs tarp A lygos lyderių?
Buvau optimistas. Mes visi laukėme šio momento, nenuleidome rankų. Ypač pagyrimo nusipelnė treneris Mindaugas Čepas, jis įdėjo labai daug pastangų, kad atsitiktų taip, kaip yra dabar. Prie „Žalgirio“ atkūrimo labai daug prisidėjo klubo direktoriai, mūsų puikūs fanai.

Per devynerias rungtynes „Žalgiris“, kaip ir Panevėžio „Ekranas“, surinko 20 taškų. Ar tikėjaisi, kad pirmas ratas jums bus toks sėkmingas?
Prieš čempionatą nežinojau, kokio pajėgumo bus mūsų komanda, bet sužaidus keturis mačus pradėjau galvoti, kad būsime tarp lyderių.

Šiemet „Žalgiris“ nerungtyniavo tik su Kauno „Atletu“. Kuris varžovas iš tų, su kuriais teko žaisti, padarė geriausią įspūdį?
Man labiausiai patiko Marijampolės „Sūduva“. Šiuo metu ji gal patekusi „į duobę“, bet tai gera komanda. Dar įspūdį padarė „Ekranas“.

Kaip manai, ar sugebėsite išlaikyti tokį tempą ir iki čempionato pabaigos kovoti dėl aukso medalių?
Reikia sunkiai dirbti ir į aikštę eiti galvojant tik apie pergales. Tada viskas bus gerai.